از لشگر وحید شمسایی و چهارده شوالیه‌‌اش برای فتح قاره کهن رونمایی کردند. آن‌ها می‌خواهند هویت تیم ملی فوتسال ایران را در تایلند به رخ جهان بکشند.
آشنایی کامل با 14 شوالیه شمسایی برای فتح آسیا

به گزارش پایگاه خبری ۲۰۲۰، تیم ملی فوتسال با رهبری وحید شمسایی برای توفیقی درخور اعتبار ایران که فقط قهرمانی در آن تعبیر می‌شود، با ماجراجویی چهارده مهاجم به سوی صندوق گم‌شده (ناکامی دوره گذشته جام ملت‌ها برابر ژاپن) به حرکت در می‌آید. آن‌ها برای در دست گرفتن سلطنت، باید همه حریفان چه کوچک و چه بزرگ را شکست دهند. این عزم آهنین در خیلی چیزها تعریف می‌شود، انتقام از سامورایی‌ها، قدرت‌نمایی و صعود به جام جهانی. 

لشگر وحید شمسایی در جام ملت‌های آسیا را چهارده شوالیه تشکیل داده‌اند که هر کدام از آن‌ها، جنگجوهایی تمام عیار هستند و در تیم‌های باشگاهی خود سرنوشت‌ساز بوده‌اند. 

2010631

تصور می‌کنیم این ایران برابر حریفان دریادلانه بازی می‌کند و با انگیزه‌ای بالا برای چنگ زدن به پیروزی قصد دارد ماموریت ناکام و نیمه تمام دوره قبل را با خوشبختی به پایان برساند.

در ادامه این مطلب نگاهی داریم به 14 بازیکنی که شمسایی با خود به تایلند می‌برد.

 علی‌اصغر حسن‌زاده:

فوتسالیستی برای همه فصول. کاپیتان تیم ملی که همیشه با درخشش‌های تمام نشدنی‌اش بهترین تبلیغ کننده دستاورد‌هایش بوده است. فوق‌ستاره ایرانی، افتخاراتش از 14 تیم حاضر و صدها بازیکنی که قرار است به میدان بروند، فاخر و قطورتر است. علی‌اصغر حسن‌زاده چنان کارنامه‌ پُر آوازه‌ای دارد تا کلکسیون خالی دیگر تیم‌ها و بازیکنان برابرش نهیب بزنند. کافی است به چند صحنه از گل‌های او نگاه کنیم (محض نمونه چیپ معرکه و میخکوب کننده‌اش به آرژانتین که تماشاگران آلبی سلسته را هم به تشویق وا داشت) تا دریابیم با چه ظرافتی به توپ ضربه می‌زند. اولین ستاره‌‌ای بود که به سرعت اوج گرفت و «فوتسالیست کامل» قلمدادش کردند و همان هم باقی ماند. او پس از دو سال دوری از تیم ملی، حالا در حالی که فصل گذشته پیراهن مس سونگون را به تن کرده بود به میدان ملی بازگشته و فوتسالی‌‌ها این اتفاق را فرخنده می‌دانند. او همان مهره‌ای است که شمسایی برای بالا بردن تجربه تیمش درنظر گرفته تا نقطه ضعف تیم ملی در جام ملت‌های قبلی را پوشش بدهد.

2010624

محمدرضا سنگ سفیدی؛
ستاره‌ای از عصر طلایی بار دیگر جامه‌ تیم ملی را پوشیده و بیم و استرس از هجوم دشمن را از بین برده. او چندی در ترکیب گیتی پسند پیش یکی از مقتدرانه‌ترین قهرمانی‌های تاریخ لیگ را بالای سر برده و با طراوت‌ و شادابی خاصی در کنار سایر بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی جای گرفته. سنگ سفیدی هر جا بوده، موفقیت را در آنجا عجین کرده و می‌توان با حضور او به نتایج تیم ملی خوش‌بینانه‌تر دل بست. بازیکنی با آمیزه‌ای از جدی بودن، خشن، بی‌ترحم و البته سرنوشت‌ساز.

2010622

محمدحسین درخشانی

آقای گل لیگ برتر که با پیراهن گیتی‌پسند موفق به کسب این عنوان شد، اینجاست. می‌گویند همان‌قدر که در گشودن دروازه‌ها هنر دارد، در بسته نگه داشتن سنگر تیم‌هایش معرکه عمل می‌کند. بازیکنی که همیشه برای وحید شمسایی گره‌های کور را باز کرده و از بهترین‌های نسل فعلی محسوب می‌شود. درخشانی از هم تیمی‌هایش برابر حمله حریفان دفاع می‌کند. بیش از هر بازیکنی تکل می‌زند و البته بیشترین مناطق را هم پوشش می‌دهد. چنان که در برابر روسیه نقش دروازه‌بان را اجرا کرد و با شیرجه مانع از گل شدن توپ شد. درخشش او نه فقط برای دفاع کردن و گل زدن، بلکه برای یافتن فضا است. محمد کشاورز می‌گوید «... او باهوش‌ترین بازیکنی است که در اختیار داشته».

2010625

سالار آقاپور 
دوره گذشته با جایزه پسر طلایی آسیا عکس گرفت و حالا به جایزه بهترین بازیکن سال آسیا چشم دوخته است. ستاره جوان، اولین سورپرایز شمسایی برای رقبا خواهد بود. ستاره جوان همان‌قدر که می‌تواند با تکنیک فردی همه چیز را زیر و رو کند، در آرایش تیمی نیز یارانش را با حرکات بدون توپش جابه‌جا کرده و حریفان را منگنه می‌کنند. آقاپور فصل گذشته را در پالما اسپانیا پشت سر گذاشت، اما به دلیل مشکلات خانوادگی از این تیم جدا شد و یکی از مهم‌ترین مهره‌های نقل و انتقالات تابستانی لیگ برتر فوتسال به شمار می‌رود.

2010626

مسلم اولاد قباد
اولاقباد پس از کسب عنوان بهترین بازیکن سال آسیا گفت: «ترجیح می‌دهم ده تا جام با پیراهن تیم ملی کشورم بالای سر ببرم تا اینکه جوایز فردی به‌دست بیاورم.» اولادقباد قریحه بی‌نظیری در دریبل زدن و به بند کشیدن بازیکنان مقابلش دارد و برای حریفان همیشه ترسناک بوده است. شاید خبر رسیدن او به جام ملت‌های آسیا، بدترین خبری بود که رقیبان تیم ملی با آن مواجه شدند. ستاره تیم ملی که از درد مصدومیت رنج می‌برد و شکست برابر ژاپن همیشه همراهش بوده، برای فرارسیدن رقابت‌ها لحظه‌شماری می‌کند. به او نگاه می‌کنیم و تردیدی نداریم که بار دیگر خوش می‌درخشد و دروازه‌بان‌ها را مات می‌کند. بی‌اعتنا به اینکه چه کسی جلویش ایستاده و کدام بازیکن برابرش ظاهر می‌شود. او هم جایش در عصر طلایی بوده و هم ستاره پُر فروغ نسل فعلی خوانده می‌شود.. اولادقباد هم فصل گذشته را در پالمای اسپانیا پشت سر گذاشت و قصد دارد در فصل پیش رو بار دیگر به فوتبال ایران برگردد.

2010629

باقر محمدی
او چنان دروازه گیتی پسند را در لیگ برتر مهروموم نمود که دستکش طلایی فصل را به نامش مزین کردند. انتظار می‌رود برابر هر ضربه‌ای واکنش خیره کننده‌ای داشته باشد و در این رقابت‌ها به خوبی سنگرتوری تیم ملی را حراست و بیمه کند. 9 کلین‌شیت در لیگ باشگاهی و خُرد کردن رکوردها در کنار درخشش در جام ملت‌ها، باقر محمدی را به یکی از برترین‌های تاریخ فوتسال ایران تبدیل می‌کند و بهترین دروازه‌بان آسیا تحفه ارزشمندی خواهد بود که می‌تواند با خود از تایلند به ایران بیاورد. قدرت تیم ملی را به دو دسته تقسیم می‌کنند. یک سوی سکه 13 بازیکن و سوی دیگر باقر محمدی.

2010617

مهدی کریمی
مسابقه‌ای نبوده که مهدی کریمی نقش مثبت و تاثیر گذار آن را بر عهده نداشته باشد و همیشه در قامت بهترین‌های میدان دیده شده. ستاره‌ای که همه چیز را مطابق میل خودش ساخته و هرگز زیر سایه هیچ بازیکنی (هم پستی او مسلم اولادقباد) نرفته است. کریمی به تیم ملی ترکیب هنرمندانه‌ای می‌بخشد و در خدمت سرمربی بوده. بدون شک جناح راست تیم ملی با حضور او برای رقبا شبیه به یک گردباد تعریف می‌شود. بازیکنی که در پنج سال اخیر بیشترین شکوفایی و پرواز را داشته و با عملکردی تحسین‌برانگیز او را نسبت به تمامی بازیکنان لیگ متمایز کرده است.

2010627

بهروز عظیمی
جوان‌ترین بازیکن تیم ملی، رویاپردازترین و البته یکی از زهردارترین بازیکنانی که وحید شمسایی در اختیار دارد. بهروز عظیمی برای نخستین‌بار در آوردگاه آسیایی پا به توپ می‌شود و از انگیزه بسیار بالایی برای درخشش در این مسابقات برخوردار است. آزمون مهمی که می‌تواند مسیر حرفه‌ای و سرنوشت این ستاره جوان را با شکوه و زیباتر سازد. شاید عظیمی دیگر پدیده‌ای باشد که فوتسال ایران قرار است در رویداد آسیا از او رونمایی کند.

2010628

سعید احمدعباسی
نوک پیکان تیم ملی، آقای گل ایران و یکی از بهترین‌های آسیا که در سالیان اخیر به آنچه مستحق او بوده، دست نیافته است. اگر سیاهه ستاره‌های جام ملت‌های آسیا را نام ببرند، سعید احمدعباسی به سه‌تای بالا تعلق خواهد داشت. بهترین گلزن تیم ملی در سال گذشته استعداد والایی در به آتش کشیدن دروازه‌ها دارد و همیشه چراغ‌های گلزنی را برای وحید شمسایی یکی پس از دیگری روشن کرده است. نتایج تیم ملی نشان می‌دهد که بازی‌ها با تکیه به او آغاز می‌شود و به پایان می‌رسد. می‌گویند او حسی دارد که به خوبی درک می‌کند کِی و کجا به دروازه شلیک زهرآگینی داشته باشد و استاد زننده گل‌های نامتعارف بوده است و در تایلند هم انگیزه زیادی برای تکرار روزهای خوب خود دارد.

2010630

علی اکرمی
اگرچه او برای اولین‌بار در جام ملت‌های آسیا به میدان می‌رود و یکی از جوان‌های تیم ملی محسوب می‌شود، اما آموخته‌های گران‌بهایی دارد و در کنار آن، خوش تکنیک هم هست که باعث شده او را اسلحه مخفی وحید شمسایی بنامند. تیم ملی قرار است در این جام قطعاتی شنیدنی بنوازد و علی اکرمی همه نت‌ها را حفظ خواهد بود. اکرمی می‌تواند همان مهره‌ای باشد که رقبا را با توانایی‌های خود غافلگیر می‌کند، چرا که معمولا به ندرت پیش آمده در نبردهای تن به تن، یار مقابلش را به بند نکشد. این جام می‌تواند نام او را در فوتسال و در میان علاقه‌مندانش پرتکرار کند.

2010620

سعید مومنی
دروازه‌بانی که در دوره قبل نزول نکرد و دیوار بزرگی برابر ضربات حریفان بود. کمترین گل خورده را داشت اما شکست در فینال جایزه دستکش طلایی را بر باد داد. مومنی اگرچه مرد شماره یک تیم نخواهد بود، اما جای محمدی را بیمه خواهد کرد. این دروازه‌بان شناخته شده برای آسیایی‌ها، به همان اندازه محمدی آماده، جسور و با انگیزه است و اختلاف فنی میان این دو دروازه‌بان دیده نمی‌شود.

2010619

مسعود یوسف
یکی از سرآمدترین بازیکنان جوان فوتسال ایران که از ستون‌های تیم ملی در آینده خواهد بود. مسعود یوسف چنان در تیم‌ گیتی‌پسند نمایش خوبی داشت که محمد کشاورز و سایر مربیان لب به تمجید او گشودند و معتقدند آینده بسیار روشنی در انتظارش است. وحید شمسایی به خودنمایی و طنازی بازیکن جوانش دل بسته و سایه به سایه بازیکنان با تجربه قدم برداشته است. جام ملت‌ها می‌تواند سکو پرتاب بزرگی باشد که او را به آن بالاها برساند. او همان بازیکن چپ پای غریزی است که حرکات با توپش فوق‌العاده هستند، یک دو کردن‌هایش و گاهی اوقات شوت‌های غیرقابل مهار که گل‌های بسیار زیبایی را به ارمغان می‌آورد. احتمالا مسعود یوسف از آن دسته نفرات تیم ملی خواهد بود که زمان زیادی از سوی کادر فنی به او داده خواهد شد.

2010618

علی خلیلوند
در بهترین دوران رشد کرد و به کمال رسید. فصل هیجان‌انگیز و خیره کننده‌ای را در سفیر گفتمان تجربه نمود و در دوئل‌های دوستانه تیم ملی هر هنری که داشت را به اجرا گذاشت و سرانجام نامش در سیاهه وحید شمسایی نقش بست. معمولا بازیکنان را برای آنچه انجام داده‌اند، تشویق می‌کنند ولی او را برای کیفیت عالی که در فصل موفقیت‌آمیزش به نمایش گذاشت، تمجید کردند. او دورانی که با مشقت سپری کرده بود را با پیشرفت، با وفاداری به هدفش و با تقلا کردن به هیچ گرفت تا به آرزویش رنگ‌وبوی حقیقت ببخشد.

2010621

علی‌رضا رفیعی‌پور
بازیکنانی که بیشترین گل را می‌زنند و یا با توپ به رقص در می‌آیند، همیشه نزد هواداران محبوبیت خاصی دارند و به آن‌ها زیاد پرداخته می‌شود. اما رفیعی‌پور را نه برای گلزنی و نه برای جوهره تکنیک، بلکه برای تکل‌ها، جنگندگی و تعصب زیادش به یاد می‌آورند و همیشه آخرین سد برای حریفانی بوده است که پیش از رسیدن به دروازه برابرشان ظاهر می‌شود. یکی از بازیکنانی که در سالیان اخیر، شمسایی به او وفادار مانده و او نیز با فداکاری‌هایش در جامه تیم ملی خود را به سرمربی‌اش اثبات کرده است.

2010623

رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از تاریخ ۳۰ فروردین ماه برای تیم ملی با مصاف برابر افغانستان آغاز می‌شود و سپس شاگردان شمسایی باید با کویت و بحرین هم برای صعود از مرحله گروهی مبارزه کنند.

انتهای پیام/مطالب مرتبط


  • برچسب ها: