• گروه مطلب:| خبر| فوتسال باشگاهی|
  • کد مطلب:59923
  • زمان انتشار:پنجشنبه 16 آذر 1402-00:26
  • کاربر:سعید حسینی

مارآتن لیگ برتر فوتسال ایران امروز به دور پانزدهم خود خواهد رسید، اما این بار نگاه‌ها به جایگاه سومی دوخته شده و برخی دیگر از تیم‌ها به انتقام می‌اندیشند
نگاه‌ها دیگر به قهرمانی نیست/هفته پانزدهم؛ جنگ برای جایگاه سومی!

به گزارش پایگاه خبری۲٠۲٠، تا ساعاتی دیگر درب‌های رقابت برای تصاحب مکان سوم، فرار از سقوط، پرواز به بالای جدول و انتقام گرفتن، بازگشایی خواهد شد. اگرچه نمی‌توان به عزم بالای ایرالکویی‌ها برای متوقف نمودن گیتی‌پسند اشاره نکرد و همچنین گیتیزن‌ها می‌خواهند اراک را هم برای دستیابی به جام قهرمانی، به فتوحات خود بیافزایند. هفت رویارویی در پیش‌روی فوتسال ایران خواهد بود و هر کدام، قصه و هدف‌های خود را دنبال می‌کنند

*ابتدا نگاهی به جدول لیگ برتر انداخته‌ایم؛*برنامه کلی دیدار های هفته پانزدهم؛

*مس‌سونگون ورزقان _ کراپ الوند

جدال دو مشت‌زن خسته و بزرگ که حسابی از کمربند قهرمانی دور مانده‌اند. مس‌سونگون در مکان قابل دفاعی جای گرفته اما حال و روز کراپی‌ها درمانده سپری شده است. این دیدار قطعا جذاب، تماشایی و پرتلاطم از آب در خواهد آمد و حدودا بیش از یک ساعت معمولی به طول می‌انجامد. در نگاه اول؛ مهدی جاوید برابر کراپ به میدان می‌رود اما همه می‌دانند که طراوت و قدرت فصول گذشته را نخواهد داشت. در نگاه دوم؛ کراپی‌ها به فکر انتقام هستند تا شکست شش بر یک دیدار رفت را جبران کنند. در نگاه سوم؛ علی افضل به شهری باز می‌گردد که روزگاری در آنجا برای فوتسال ایران اربابی می‌کرد. در نگاه چهارم؛ مس سونگون بی‌ترحم ظاهر می‌شود و جان‌هایش برای رسیدن به گیتی پسند رو به اتمام بوده است، پس خوب می‌داند هرگز فرصتی برای از دست دادن امتیاز ندارد.

*ایرالکو اراک _ گیتی پسند اصفهان

آمدم، دیدم و فتح کردم این همان چیزی است که گیتی پسند در چهارده نبرد گذشته خود به میراث گذاشته است. اختلاف ۷ امتیازی شاگردان کشاورز با تیم دوم جدول خیال آن‌ها را برای ادامه لیگ آسوده‌تر کرده است و با استرس ناچیزی به مصاف رقبا خواهند رفت. در سوی دیگر، تساوی‌های ایرالکو برابر تیم‌های تحول یافته لیگ برتر اعتماد به نفس روزافزونی برای آن‌ها بخشیده است. پرده اول؛ این مسابقه می‌تواند یادآور بازی شطرنج باشد و همگان مشتاق تاکتیک‌های خوراکچی هستند تا او مقابل گیتی‌پسند چه چیزی در چنته دارد. پرده دوم؛ گیتیزن‌ها به میزبان اراکی خود به چشم سه امتیاز خوش‌مزه نگاه می‌کنند. پرده سوم؛ پس از شکست سنگین رضا کردی در دیدار رفت، او زیر باد انتقادات قرار گرفت و حالا باید دید مربی جدید چه آثاری برجای می‌گذارد. پرده چهارم؛ شاید ناکامی گیتی پسند در این دیدار در پایان لیگ برایشان گران تمام شود.

*گهر زمین سیرجان _ پالایش نفت بندرعباس

گهرزمین علی‌رغم حضور در جایگاه سوم آرامش و راحتی خاصی ندارد و نفس حریفان را پشت‌سر خود حس می‌کند. یکی از آن ترسناک‌ها که برای این تیم کمین کرده، همین پالایش نفت بندرعباس خواهد بود. بزوال و جوانان ماجراجویش در سیرجان به دنبال سه امتیازی می‌گردند که اگر موفق به کشف آن شوند، به توفیق بزرگی دست پیدا می‌کنند. اما شکست جدال گذشته گهرزمین در اصفهان درست در زمانی رخ داد که به نظر می‌رسید آن‌ها بسیار شتاب گرفته‌اند اما ناکامی‌شان به حسین افضلی و شاگردانش خاطرنشان کرد که فاصله زیادی تا نقطه پایان مانده است و نباید چندان هم به رده سوم خود تکیه کنند.
دیدار رفت دو تیم با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

*شهرداری ساوه _ مقاومت البرز

شهرداری ساوه با این واقعیت که با پیروزی در این دیدار می‌توانند با احساس آرامش مضاعفی برای ادامه رقابت‌ها گام بردارند. رستگاری مردان سعید کشاورزی در رویارویی گذشته‌شان مقابل کراپ درس بزرگی به جوانان این تیم آموخت که می‌توانند در حین ناباوری دست به کارهای بزرگی بزنند و دست‌یابی آن‌ها به رده‌های تک رقمی دور از انتظار نخواهد بود. از طرفی دیگر مقاومت البرز که هفته پیش به پیروزی چنگ زد برای اینکه ثابت کنند، لیاقت و شایستگی بقا در لیگ برتر را دارند، باید در ساوه خودی نشان دهند. در صورتی که ایرالکو در دوئل خانگی‌اش مغلوب صدرنشین شود و سربازان لطفی در ساوه جشن و پایکوبی کنند، پس ماه‌ها از قعر جدول خلاص می‌شوند.

آنا صنعت قم _ سفیر گفتمان تهران

اگر نگاهی به تاریخچه میزبانی قمی‌ها بیاندازیم، کسب پیروزی برای دارودسته تهرانی‌ها غیرممکن و دستیابی به تک امتیاز بازی برایشان بسیار سخت قلمداد می‌شود. رضا زرخانی شخصی است که این روزها را با اضطراب پشت سر می‌گذارد و در صورت تداوم شکست‌ها نمی‌توان آینده مشخصی برای او متصور شد. با این‌حال، هیولای قمی‌ها در خانه همیشه بیدار است و به کوچک و بزرگ رحمی نمی‌کند. آنچه که به رقابت دو تیم معنای تازه‌ای داده، اختلاف یک امتیازی‌شان بوده است. صبوری می‌تواند با لشگری از جوان‌ها و با تجربه‌هایش، پس کسب این سه امتیاز خانگی برای جایگاه سوم سهم‌خواهی کند و به بالانشین‌های جدول علامت بیدارباش دهد.

در دو تقابل دیگر هفته پانزدهم لیگ برتر فوتسال، تیم فرش آرا مشهد میزبان فولاد زرند ایرانیان خواهد بود و حافظ ساری از سن‌ایچ ساوه پذیرایی می‌کند.

تمامی دوئل‌های هفته پانزدهم از ساعت ۱۶ سوت خواهد خورد و شما مخاطبین ورزش سه می توانید دیدار فرش آرا مشهد و فولاد زرند ایرانیان را به صورت زنده از اپلیکیشن آنتن تماشا کنید

انتهای پیام/مطالب مرتبط